Tungsten Elektrotlar

Dokuz farklı çeşidi ile farklı özelliklerdeki metallerin TIG kaynağı uygulamalarında (DC veya AC/DC) kullanılan tungsten elektrotların en bol çeşidi ile hizmetinizdeyiz.

WT20 - Toryum içerkli tunsten elektrotlar

İyi ark başlangıcı ve yüksek amperlerde kararlı akım sağlar. Genel olarak DC akım kaynak uygulamalarında kullanılmakla birlikte düşük amper AC akım kaynak uygulamalarında da düzgün sonuçlar vermektedir.
 

WC20 - Seryum içerkli tunsten elektrotlar

Düşük akım ile başlangıç yapılması gereken DC ve AC kaynak uygulamalarında başarılı sonuçlar vermektedir.
 

WP - Saf tunsten elektrotlar

Isındığında düzgün ve yuvarlak bir uç elde edilir. Balanslı veya balanssız kare ve sinüzoidal dalga AC akım kaynak uygulamalarında kararlı bir ark oluşturur. AC akımda kullanılmamaktadır.
 

WL15 - Lantan içerikli tunsten elektrotlar

Mükemmel ark başlangıcı, ark kararlılığı, her defasında düzgün yeniden ateşleme ve elektrod ucunda daha az aşınma ve deformasyon.
 

WL20 - Lantan içerikli tunsten elektrotlar

%2 toryum içeren tungsten elektrodlar ile ikame edilebilir. %1.5 lantan içeren elektrodlar ile aynı karakteristik özelliklere sahiptir.
 

WZ3 - Zirkonyum içerikli tunsten elektrotlar

Yüksek akımları daha az kırılganlık göstererek üzerine alır. Ark başlangıcı ve ark kararlılığı çok yüksektir. Tunsten üzerindeki kirlenmeyi minimum düzeyde tutarak, kaynak havuzunun daha homojen yapıda olmasını sağlar.
 

WZ8 - Zirkonyumlu tunsten elektrotlar

WZ3 Zirkonyumlu elektrod ile aynı karakteristik özelliklere sahiptir. Çok yüksek AC akım kaynak uygulamalarında mükemmel sonuçlar vermektedir. Kaynak sonrasında elektrotun ucu daha yuvarlak bir şekil alır.
 

WX - Rare tunsten elektrotlar

Hem AC hem de DC akım kaynak uygulamalarında ve tüm metaller üzerinde çalışabilme özelliğine  sahiptir ve mükemmel ark kararlılığı sunar.
 

WY20 - İtriyumlu tunsten elektrotlar

Çok hassas ve ince bir ark oluşturma özelliğinin yanı sıra, orta ve yüksek akımlarda daha yüksek erime sıcaklıklarına sahiptir. Savunma sanayi, uçak ve uzay endüstrisi gibi yüksek teknolojili ve hassas kaynak uygulamalarında kullanılmaktadır.
 
 
Tungsten Elektrotlar